•  

    0 224 718 51 16

  •  

    info@kocyigitmetal.com

  • TR 
Bakır Fiyatları
Bakır Fiyatları

Bakır Fiyatları

Bakır, dünya üzerinde birçok yerde en çok kullanılan maddedir. İletkenliği ve elektrik enerjisi üretiminde fazlaca kullanılan bakır, oldukça önemlidir. Özellikle bakır geri dönüşüm konusunda en çok rağbet gören maddeler arasında yerini alır. Geri dönüşümde soyulmuş bakır yanında tel bakırlar da bulunmaktadır.

Türkiye’de en pahalı geri dönüşüm maddesi arasında hurda bakır gelmektedir. Soyulmuş bakır, normal bakırdan daha pahalıdır. Özellikle son yıllarda bakır fiyatları 2020’de neden zirve yaptı? Sorusu aklınıza takılabilir. Bunun bazı sebepleri var. Bakır fiyatları, dolarda görülen zayıflama ve Çin’den talep artacağına dair bazı rivayetlerin ortaya atılması son bir iki yıldan beri bakır piyasasını oldukça artırdı. Çin’in 2018’de hurda bakır ithalat yasağını kısmen de olsa kaldıracağı söylentileri bakır piyasasını da hareketlendirdi.

Soyulmuş bakır neden daha pahalı?

  • Soyulmuş bakır, firmalara daha az maliyet çıkarır.
  • Soyulmamış bakır, daha fazla enerji sarfiyatına sebep olur. Çünkü bakırın soyulması için soyma makinesine sokulan bakırlar daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
  • Geri dönüşüm hizmeti veren fabrikalar bu yüzden soyulmuş bakırı daha fazla tercih ederler.

Geri dönüşüm fabrikalarında geri kazanıma sokulan hurda bakırlar farklı şekillerde yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Bakırın soyma işlemi yapılırken hem bakır hem de plastik ayrı şekilde istiflenir. Böylece hem plastiği hem de bakırı yeniden kullanılmak üzere üretime hazır hale getirilir. Hurda bakır, ilk el hurdadan daha değerlidir. Çünkü geri dönüşümü gerçekleştirilmiş hurda bakırın iletkenliği daha fazladır.

Firmamız, en güncel bakır fiyatlarını değerlendirerek siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatı sunmaktadır. Firmamızın, profesyonel hizmet veren deneyimli kadrosu ile iletişime geçerek hurda bakırlarınızın geri dönüşümde değerlendirilmesini sağlayabilir ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

khQzxutJOZahF6hM4gWqwEa9s-e2Xfy18UBMYx2YjTA